محمدحسین قاسمی (تهیه‌کننده سریال) در صفحه اینستاگرامش نوشت:

#سالهای_دور_از_خانه یک سریال کمدیه که بعد از چهارسال، ماجرای خنجری و زهره را در ادامه سریال محبوب #شاهگوش که به کارگردانی استاد میرباقری ساخته شده بود، دنبال می‌کنه. برای من افتخاره که تهیه‌کنندگی «سال‌های دور از خانه» را با کارگردانی دوست خوبم مجید صالحی برعهده دارم و امیدوارم به عنوان اولین اسپین‌آف ایرانی، مورد توجه و اقبال مخاطبان قرار بگیره.
.
این سریال مفرح و کمدی، تا اینجا حاصل تلاش 7 ماه یک تیم بزرگ 100 – 150 نفره است. برای من به شخصه باعث خوشحالیه که در این شرایط سخت اجتماعی، بتونم چند ساعتی خنده روی لب‌های هموطنانم بیارم.
.
.
احتمالا خیلی‌ها می‌پرسن که چرا نام سریال را «سال‌های دور از خانه» گذاشتیم؟
وقتی برای انتخاب نام سریال به ویژگی‌های دو کاراکتر اصلی آن یعنی #خنجری و #زهره فکر می‌کردیم، هیچ چیز در اون‌ها مانند سادگی بی‌اندازه هر دو که سال‌هاس از خانه مادری دور افتادن، مهم نبود. همین ویژگی، ناخودآگاه ما را به یاد شخصیت اوشین می‌انداخت که در سال‌های دهه 60، در تلویزیون برو و بیایی پیدا کرد؛ سال‌هایی که تلویزیون ارج و قرب و تاثیر زیادی در میان عامه مردم داشت.
.

3 نظرات
 1. اپلیکیشن موبایل

  چرا کلی جر و بحث همچی ساده انجام نمیشه

  Reply
 2. شهلا

  یکی از خوش تکنیک ترین سریالهای ایرانی ک تا ب حال دیدم؛ بازیها؛ پرداخت جزییات و اجرای قوی ک همگی در خدمت داستان و فیلمنامه اند و سطح پرداختش بسیار بالاتر از سریال و در حد فیلم سینماییه؛ هیچ شباهتی هم ب سریالهای بعضن ضعیف ترکیه ای ک ضعف فیلمنامه را با نماها؛ میک آپ و حتی لوکیشنهای زیبا و مبلمان فاخر میخاهند جبران کنند ندارد؛ بلکه حتی ب موضعی میپردازه ک علیرغم سعی نگاه رسمی در بخشی از جامعه کاملن مشهوده؛ مناسبات کاراکترها شعارزده و همراه سخنرانی های بیهوده نیست و علیرغم نقد اخلاقی ک معلوم نیست چطور در نقد یک اثر تصویری وارد شده اثری بسیار دقیق و درست از آب در اومده؛ متشکرم از کارگردان محترم

  Reply
 3. سارا

  این فیلم عالیه البته3قسمت اول که هنوز زیاد سانسورنشده بودقشنگتربودولی با این همه سانسور باز هم سریال جذابی است و من حاظرم هر هفته این سریال را بخرم چون دغدغه های روز جامعه ما را بیان میکند و مثل سریال سالهای دور از خانه مال دهه دیگری نیست که آدم حس غریبی با آن بکند.از عوامل و تهیه کنندگان این سریال بسیار ممنونم.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + two =

طراحی سایت